Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hudební festival České hrady CZ 2016

Hudební festival České hrady CZ 2016

Kdy 15. červenec 2016 - 3. září 2016 Festivaly
Velmi oblíbená festivalová akce České hrady se bude konat i v roce 2016, a to již dvanáctým rokem společně se sedmým rokem Moravských hradů. Jako obvykle se akce koná v průběhu léta a v rámci festivalu České hrady a Moravské hrady navštíví tato akce hned osm hradů po celé české republice.

Hudební festival Hrady CZ má také letos osm prázdninových zastávek na hradech v Čechách a na Moravě. Putovní festival odstartuje 15. července tradičně na hradě Točník nedaleko Prahy a skončí první zářijový víkend 3. září na hradě Bezděz.

Festival Hrady CZ se od ostatních hudebních festivalů liší především v koncepci, koná se totiž v malebných zákoutích sousedících s českými a moravskými hrady. Návštěvníkům každoročně nabízí možnost vidět zdarma v rámci festivalového vstupného prohlídkové trasy na jednotlivých památkách a od loňského roku se snaží návštěvníkům přiblížit i další památky v okolí. Letos poprvé nabídne dokonce jednu vstupenku zdarma na dalších 36 historických objektů z tzv. Neobjevených památek, které od loňska představuje společně s Národním památkovým ústavem. Každý z osmi festivalových hradů má partnerskou „neobjevenou“ památku i ve svém regionu, letos jsou to konkrétně hrad Krakovec, zámek Dačice, zámek Slatiňany, klášter Kladruby, zámek Náměšť nad Oslavou, zámek Kunštát, důl Michal a zámek Grabštejn. Na Neobjevené památky je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech 36 objektech neobjevených památek kdykoliv v období od 15. června do 30. září letošního roku.

 

Na koho se na festivalu můžete těšit

Program festivalu, na němž dále vystoupí například Divokej Bill, Desmod, Gazdina Roba, Kabát, Krucipüsk, Mandrage, Mňága a Žďorp, Monkey Bussiness, No Name, Pražský výběr, Rybičky 48, Skyline, UDG, Visací zámek, Vypsaná fixa, Xindl X a další interpreti a kapely. V pátek koncerty začínají v 18 hodin, v sobotu se areál festivalu rozezní již před polednem v půl dvanácté. Milovníci karnevalových masek nezůstanou ochuzeni ani letos, vyhlášení těch nejlepších se bude konat vždy v pátek ve 22 hodin. Pro návštěvníky bude připraveno kromě tradičních stanových městeček ubytování v hlídaných VIP hradních kempech s vlastním sociálním zařízením a občerstvením, areál festivalu nabídne jako novinku také prodejnu potravin.

Program festivalu

Točník (Středočeský kraj) 15. - 16. 7. 2016
Kunětická hora (Pardubický kraj) 22. - 23. 7. 2016
Švihov (Plzeňský kraj) 29. - 30. 7. 2016
Rožmberk nad Vltavou (Jihočeský kraj) 5. - 6. 8. 2016
Veveří (Jihomoravský kraj) 12. - 13. 8. 2016
Hradec nad Moravicí (Moravskoslezský kraj) 19. - 20. 8. 2016
Bouzov (Olomoucký kraj) 26. - 27. 8. 2016
Bezděz (Liberecký kraj) 2. - 3. 9. 2016

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2016

Ubytování a restaurace v okolí