Úvod > Aktivity & akce > Akce > Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2016

Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2016

Kdy 20. srpen 2016 10:00 - 21. srpen 2016 17:00 Sportovní akce
Na legendárních Čertových proudech se pojede mistrovství ČR a otevřené mistrovství Evropy v extrémním kayakingu. Mezinárodní závod v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race.
Letos se opět otevírají stavidla Lipenské přehrady pro otevřené mistrovství ČR a Evropy Devils Extreme Race 2016. Sjezd rozbouřených peřejí vysokého stupně obtížnosti pod hrází lipenské přehrady patří na konci srpna k tradičním výzvám pro české vodáky.

20. - 21.8.2016
Vltava pod Lipnem, Čertovy proudy

SOBOTA 20.8.2016 - MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY a EVROPSKÝ POHÁR R4: muži, ženy, junioři, juniorky, veteráni, veteránky

NEDĚLE 21.8.20165 - MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY a EVROPSKÝ POHÁR R6: muži, ženy, junioři, juniorky, veteráni, veteránky

Jednou v roce teče v tomto nádherném koutu Jižních Čech několik dní voda v jinak prázdném korytě a tak zde mají své závody slalomáři, sjezdaři, raftaři a freestylisté, vedle kterých se do peřejí vydávají stovky pádlerů na raftech, kajacích a singlech. Přehrada vypouští vodu šest dní místo tří a zvedne se i objem z dvaceti kubických metrů na třicet, což se rovná třetímu povodňovému stavu.

Start závodů proběhne v Loučovicích u mostu k papírně. Zázemí závodů a kempoviště bude tradičně na fotbalovém hřišti v Loučovicích. Stejně jako v minulých letech čeká na závodníky netradiční start, stejně jako nové tratě a pravidla. Velká voda je zaručena, stejně jako zázemí závodů s kempovišti a tradiční sobotní párty. Zázemí a kancelář závodu je umístěna nedaleko startu, v obci Loučovice, na fotbalovém hřišti, kde mohou kempovat a parkovat jak jezdci, jejich týmy, tak i návštěvníci, a to od pátku do neděle. Pro všechny je přichystán doprovodný program. Samozřejmostí je i závěrečná tombola a slavnostní vyhlášení vítězů. Na sobotní party vystoupí místní rockové kapely.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 8. 2016
14.9.
19.9.
Balonová fiesta na Lipensku

Balonová fiesta na Lipensku

Loučovice, Šumava
1.9.
3.9.
Gigathlon Czech Republic 2017

Gigathlon Czech Republic 2017

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí