Úvod > Aktivity & akce > Akce > Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2018

Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2018

Kdy 24. srpen 2018 10:00 - 26. srpen 2018 17:00 Sportovní akce
Na legendárních Čertových proudech se pojede mistrovství Evropy a finále evropského poháru v extrémním kajakingu. Mezinárodní závod v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race, to je závod Devils Extreme Race.
Letos se opět otevírají stavidla Lipenské přehrady pro otevřené mistrovství ČR a Evropy Devils Extreme Race 2018. Sjezd rozbouřených peřejí, Čertových proudů, vysokého stupně obtížnosti pod hrází lipenské přehrady patří na konci srpna k tradičním výzvám pro české vodáky.

Divoké a romantické území vzniklo rozpukáním a erozí částí mohutné Čertovy stěny, která se tyčí nad řekou. Řečiště je zaplněno mohutnými balvany s charakteristickými erozními projevy jako vymleté "obří hrnce" v balvanech. V minulosti se tady valily v době jarního tání divoké masy vody přes mohutné balvany. Dnes zde neprotéká mnoho vody, protože většina je jí vedena podzemním kanálem z Lipenské vodní nádrže k vyrovnávací nádrži Lipno II. Více vody tudy proudí pouze při jejím vypouštění z přehrady nebo při vodáckých závodech. Jedná se o nejtěžší dostupný přírodní rafting v ČR. Hodnocení obtížnosti Čertových proudů je WW 4 až 6.
 

Program závodů


Čtvrtek
15:00 – 16:00 Volný trénink a jezdění
20:00 Sud piv zdarma a rozehřívací večírek

Pátek
15:00 – 18.00 Volný trénink a ježdění
18:00 – 23:00 Registrace a vydávání čísel
20:00 Koncerty
21:00 Meeting a bezpečnostní pokyny pro závodníky

Sobota
8:30 Registrace závodníků před hotelem "Kilián"
9:15 Meeting pro závodníky Kvalifikace na parkovišti před hotelem "Kilián"
9:30 Start kvalifikace
11:45 Meeting pro závodníky Kayak crossu na Schodech
12:00 Start Kayak crossu (nejlepších 32 z kvalifikace)
17:00 Meeting pro závodníky Dam to dam pod hrází na slalomové trati
17:15 Start závodu Dam to dam
21:00 Vyhlášení vítězů a předání prize money
22:00 Turnaj v páce
20:00 - ??? Winners (and loosers) party a koncerty

Neděle
11.00 Týmový závod
 

Čertovy proudy jen jednou v roce

Jednou v roce teče v tomto nádherném koutu Jižních Čech několik dní voda v jinak prázdném korytě a tak zde mají své závody slalomáři, sjezdaři, raftaři a freestylisté, vedle kterých se do peřejí vydávají stovky pádlerů na raftech, kajacích a singlech. Přehrada vypouští vodu šest dní místo tří a zvedne se i objem z dvaceti kubických metrů na třicet, což se rovná třetímu povodňovému stavu.

Start závodů proběhne v Loučovicích u mostu k papírně. Zázemí závodů a kempoviště bude tradičně na fotbalovém hřišti v Loučovicích. Stejně jako v minulých letech čeká na závodníky netradiční start, stejně jako nové tratě a pravidla. Velká voda je zaručena, stejně jako zázemí závodů s kempovišti a tradiční sobotní párty. Zázemí a kancelář závodu je umístěna nedaleko startu, v obci Loučovice, na fotbalovém hřišti, kde mohou kempovat a parkovat jak jezdci, jejich týmy, tak i návštěvníci, a to od pátku do neděle. Pro všechny je přichystán doprovodný program. Samozřejmostí je i závěrečná tombola a slavnostní vyhlášení vítězů. Na sobotní party vystoupí místní rockové kapely.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 8. 2018

Ubytování a restaurace v okolí