Úvod > Aktivity & akce > Akce > Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2016

Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2016

Kdy 20. srpen 2016 10:00 - 21. srpen 2016 17:00 Sportovní akce
Na legendárních Čertových proudech se pojede mistrovství ČR a otevřené mistrovství Evropy v extrémním kayakingu. Mezinárodní závod v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race.
Letos se opět otevírají stavidla Lipenské přehrady pro otevřené mistrovství ČR a Evropy Devils Extreme Race 2016. Sjezd rozbouřených peřejí vysokého stupně obtížnosti pod hrází lipenské přehrady patří na konci srpna k tradičním výzvám pro české vodáky.

20. - 21.8.2016
Vltava pod Lipnem, Čertovy proudy

SOBOTA 20.8.2016 - MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY a EVROPSKÝ POHÁR R4: muži, ženy, junioři, juniorky, veteráni, veteránky

NEDĚLE 21.8.20165 - MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY a EVROPSKÝ POHÁR R6: muži, ženy, junioři, juniorky, veteráni, veteránky

Jednou v roce teče v tomto nádherném koutu Jižních Čech několik dní voda v jinak prázdném korytě a tak zde mají své závody slalomáři, sjezdaři, raftaři a freestylisté, vedle kterých se do peřejí vydávají stovky pádlerů na raftech, kajacích a singlech. Přehrada vypouští vodu šest dní místo tří a zvedne se i objem z dvaceti kubických metrů na třicet, což se rovná třetímu povodňovému stavu.

Start závodů proběhne v Loučovicích u mostu k papírně. Zázemí závodů a kempoviště bude tradičně na fotbalovém hřišti v Loučovicích. Stejně jako v minulých letech čeká na závodníky netradiční start, stejně jako nové tratě a pravidla. Velká voda je zaručena, stejně jako zázemí závodů s kempovišti a tradiční sobotní párty. Zázemí a kancelář závodu je umístěna nedaleko startu, v obci Loučovice, na fotbalovém hřišti, kde mohou kempovat a parkovat jak jezdci, jejich týmy, tak i návštěvníci, a to od pátku do neděle. Pro všechny je přichystán doprovodný program. Samozřejmostí je i závěrečná tombola a slavnostní vyhlášení vítězů. Na sobotní party vystoupí místní rockové kapely.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 8. 2016
25.5.
31.10.
Letní poštovní detektivka

Letní poštovní detektivka

Vyšší Brod, Šumava
14.9.
19.9.
Balonová fiesta na Lipensku

Balonová fiesta na Lipensku

Loučovice, Šumava
1.9.
3.9.
Gigathlon Czech Republic 2017

Gigathlon Czech Republic 2017

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí