Úvod > Aktivity & akce > Akce > Čokoládový festival v Praze

Čokoládový festival v Praze

Kdy 2. duben 2015 10:00 - 4. duben 2015 20:00 Gastronomické akce
Do nákupního centra Quadrio zamíří všichni milovníci čokolády. Od čtvrtka 2. do soboty 4. dubna 2015 se zde uskuteční Čokoládový festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstup je zdarma.
Quadrio Čokoládový Festival 2015 v Praze, pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.
 
Čokoládový veletrh se představí na prostranství o rozloze 1.000m2 a návštěvníkům nabídne tři hlavní sekce:
  • Výstavu obalů čokolád z celého světa
  • Prodejní stánky partnerských organizací
  • Dětský koutek
 
Ve výstavní části festivalu bude k vidění bezmála 500 obalů čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil p. Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty, filmové dokumenty a fotografie, vztahující se k výrobě čokolády, či obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno, jež pochází z ateliéru umělce Vladomíra Čecha, přezdívaného „český Picasso“. Vystaveny budou krajiny, portréty známých osobností a zátiší. Tato kolekce čokoládových obrazů má ušlechtilé poslání: rozvíjet tvořivost a fantazii, ničit zábrany a burcovat návštěvníky k pozitivnímu a tvořivému životu.
 
Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u stánků společností: ChocoMe, Koruna Pralines, PassionChocolates, Choco-Café, Mlsoun, Mistr Vonka, Kamelie – Vino z Francie, ChocoKebab, , …
 
Čokoládový festival nabídne spoustu doprovodných akcí plných překvapení. Nejvýznamnější z nich však bude nedělní soutěž o multifunkční mikrovlnnou troubu od Whirpool. Soutěžící budou mít za úkol přímo na festivalu upéct brownies. Pro soutěžící bude nachystaný veškerý potřebný materiál i ingredience. Nejlepší tři recepty budou odměněny cenou, navíc všichni soutěžící budou zařazeni do slosování o nejnovější multifunkční mikrovlnnou troubu od Whirpool. Ale nebudou samozřejmě chybět ani workshopy a četné aktivity pro děti.
 
Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít!
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 4. 2015

Ubytování a restaurace v okolí