Úvod > Aktivity & akce > Akce > Bruslení na Lipně 2018 - ovály ve Frymburku

Bruslení na Lipně 2018 - ovály ve Frymburku

Kdy 25. únor 2018 - 7. březen 2018 Sportovní akce
Lipno láká bruslaře, pokud bezpečně nezamrzne celá přehrada, vytváří dobrovolníci, kteří se o Ledovou magistrálu starají, ovály pro bruslení, kde je síla ledu dostatečná a bruslení tím pádem bezpečné. Od 7.3.2018 je ovál ve Frymburku mimo provoz!
Ledová magistrála je, když pevně zamrzne, vzájemně propojena mezi obcemi Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce osmi metrů. Letos ještě stále není bezpečně zamrznuto na celou dráhu, ale ve Frymburku se podařilo vytvořit ledové hřiště a ovál na bruslení v délce 2 km. Další možnost bruslení se naskýtá až do Přední Výtoně – celkem 4,5 km (nástup u převozu pod kostelem nebo v Přední Výtoni na pláži). Ledová dráha z Frymburku není propojena do Lipna nad Vltavou, protože u Kobylnice je nebezpečné místo se slabým ledem (5 cm) a vylitou vodou.

Nástupní místo ledové magistrály ve Frymburku najdete na konci náměstí pod kostelem – přístaviště přívozu. Na místě se nacházejí stánky s nápoji a občerstvením. Nabízí se i možnost úschovy vašich bot. O víkendech je na ledové magistrále přítomen „Bezpečnostně – zdravotní dozor“.

Tip: Váš automobil zaparkujte v horní části náměstí (200 metrů k nástupišti), případně u autobusového nádraží (400 metrů k nástupišti) a zbytek trasy dojděte pěšky! Určitě se nesnažte zajíždět automobilem ke kostelu. Parkoviště u kostela má kapacitu pouze 20 automobilů a bývá zpravidla přeplněné – budete se vracet a u kostela se velmi špatně otáčí (nebezpečí kolizí – úzká silnice). Na nástupišti ledové magistrály se nacházejí úschovny pro Vaše boty (u stánkařů). O víkendech je na ledové magistrále přítomen „bezpečnostně – zdravotní dozor“.
 

Kdy se bruslí na celém Lipně

Bezpečná síla pro hromadné bruslení je 17 až 18 cm, takže pokud se udrží mrazy, dobrovolníkům se podaří propojit Frymburk, Lipno a Přední Výtoň. I když vypadá přehrada zamrzle, nevstupujte na jiná místa, než kde je otevřený ovál - zvláště u břehů je vstup na led nebezpečný!

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Snaží se v pravidelně měřit sílu ledu. Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 3. 2018
18.8.
26.8.
Lipno Sport Fest 2018

Lipno Sport Fest 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava
1.7.
2.9.
Výstava Giganti doby ledové

Výstava Giganti doby ledové

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí