Úvod > Aktivity & akce > Akce > Bruslení na Lipně 2017 - ovály ve Frymburku

Bruslení na Lipně 2017 - ovály ve Frymburku

Kdy 7. leden 2017 - 1. březen 2017 Sportovní akce
Od 20.2.2017 je Ledová magistrála je mimo provoz! Lipno láká bruslaře, pokud bezpečně nezamrzne celá přehrada, vytváří dobrovolníci, kteří se o Ledovou magistrálu starají, ovály pro bruslení, kde je síla ledu dostatečná a bruslení tím pádem bezpečné.
Od 20.2.2017 je Ledová magistrála je mimo provoz!

Ledová magistrála je, když pevně zamrzne, vzájemně propojena mezi obcemi Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce osmi metrů. Letos ještě stále není bezpečně zamrznuto, ale ve Frymburku se podařilo vytvořit ledové hřiště a ovál na bruslení v délce 2 km u pláže.

Další možnost bruslení se naskýtá u přívozu, tady je vytvořený ovál v délce 4 km. Síla ledu na tomto oválu nepřesahuje 10 cm. a natéká na něj voda. Ve Frymburku bývá ledová vrstva nejsilnější.

Nástupní místo ledové magistrály ve Frymburku najdete na konci náměstí pod kostelem – přístaviště přívozu. Na místě se nacházejí stánky s nápoji a občerstvením. Možnost úschovy vašich bot.

Tip: Váš automobil zaparkujte v horní části náměstí (200 metrů k nástupišti), případně u autobusového nádraží (400 metrů k nástupišti) a zbytek trasy dojděte pěšky! Určitě se nesnažte zajíždět automobilem ke kostelu. Parkoviště u kostela má kapacitu pouze 20 automobilů a bývá zpravidla přeplněné – budete se vracet a u kostela se velmi špatně otáčí (nebezpečí kolizí – úzká silnice). Na nástupišti ledové magistrály se nacházejí úschovny pro Vaše boty (u stánkařů). O víkendech je na ledové magistrále přítomen „bezpečnostně – zdravotní dozor“.
 

Kdy se bruslí na celém Lipně

Bezpečná síla pro hromadné bruslení je 17 až 18 cm, takže pokud se udrží mrazy, dobrovolníkům se podaří propojit Frymburk, Lipno a Přední Výtoň. I když vypadá přehrada zamrzle, nevstupujte na jiná místa, než kde je otevřený ovál - zvláště u břehů je vstup na led nebezpečný! (např. Přední Výtoň zamrzlá tolik není, cca 8 cm).

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Snaží se v pravidelně měřit sílu ledu. Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 2. 2017
19.5.
20.5.
Zahájení letní turistické sezóny Lipno 2018

Zahájení letní turistické sezóny Lipno 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava
18.8.
26.8.
Lipno Sport Fest 2018

Lipno Sport Fest 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava
25.12.
Vánoce na Stezce korunami stromů Lipno

Vánoce na Stezce korunami stromů Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí