Úvod > Aktivity & akce > Akce > Bruslení na Lipně 2017 - ovál v Lipně nad Vltavou

Bruslení na Lipně 2017 - ovál v Lipně nad Vltavou

Kdy 7. leden 2017 - 1. březen 2017 Sportovní akce
Od 20. 2. 2017 je Ledová magistrála je mimo provoz!
Aktuálně (9.2.2017) si můžete v Lipně nad Vltavo zabruslit na cca 15 km okruhu. Lokální bruslení je v provozu jak ve Frymburku, tak i v Lipně nad Vltavou – všechny ovály jsou dostupné pro veřejnost. Kritické místo je před Lipnem na Kobylnici (tj. spojení mezi Lipnem a Přední Výtoní), kde led praskl a vyvěrá tam voda. Podle předpovědi by mělo do víkendu zamrznout. Z Frymburka fungují (dva ovály) do Přední Výtoně.

Ledová magistrála je, když pevně zamrzne, vzájemně propojena mezi obcemi Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce osmi metrů. Letos (2017) ještě stále není bezpečně zamrznuto, ale ve Frymburku a na Lipně je dráha upravena do oválu, který měří 2 km. Aktuální tloušťka ledu v Lipně nad Vltavou je okolo 15 cm (celá dráha se otevře až zamrzne na 18 - 20 cm ledu). Nevstupujte na jiná místa Lipenské přehrady než je otevřený ovál - zvláště u břehů je vstup na led nebezpečný!

Nástupní místo ledové magistrály Lipno najdete přímo na obecní pláži pod Aquaworldem Lipno u přístaviště Marina Lipno. Na místě se nacházejí stánky s nápoji a občerstvením.

Aktuální síla ledu (9.2.2017)
Bruslařská dráha v provozu: ANO
Tloušťka ledu: 30 cm
Délka dráhy: 15 km

Tip: váš automobil zaparkujte na parkovišti před Aquaworldem Lipno (150 metrů k nástupišti), nebo na Promenádě Lipno (200 metrů k nástupišti). Pokud je parkoviště plné, můžete využít parkovací plochy Skiareálu Lipno u lanovky (400 metrů k nástupišti).

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Snaží se v pravidelně měřit sílu ledu. Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 2. 2017
19.5.
20.5.
Zahájení letní turistické sezóny Lipno 2018

Zahájení letní turistické sezóny Lipno 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava
18.8.
26.8.
Lipno Sport Fest 2018

Lipno Sport Fest 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí

Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
Animační programy na Lipně

Animační programy na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava
Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Šumava