Úvod > Aktivity & akce > Akce > Bruslení na Lipně 2018 - ovály v Lipně nad Vltavou

Bruslení na Lipně 2018 - ovály v Lipně nad Vltavou

Kdy 26. únor 2018 - 7. březen 2018 Sportovní akce
Od 7. 3. 2018 jsou ledové ovály v Lipně nad Vltavou mimo provoz.
V Lipně nad Vltavou si lze zabruslit zabruslit na 2 km okruhu. Tloušťka ledu se na upravovaných a kontrolovaných místech pohybuje od 12 do 16 cm. Takto silný led jedince unese, avšak je potřeba dbát zvýšené opatrnosti a nevstupovat mimo upravované dráhy, kde je síla ledu kontrolována. Pro bezpečné hromadné bruslení je potřeba 19 cm.

Lokální bruslení
je v současnosti v provozu jak ve Frymburku, tak i v Lipně nad Vltavou – všechny ovály jsou dostupné pro veřejnost. Kritické místo je před Lipnem na Kobylnici (tj. spojení mezi Lipnem a Přední Výtoní), kde je led velmi tenký (cca 5 cm). Podle předpovědi by mělo ještě pořádně mrznout. Ve Frymburku fungují dva ovály. Také v Horní Plané jsou dva samostatné ovály v délce 400 a 600 m (nástup na pláži vedle převozu).

Ledová magistrála je, když pevně zamrzne, vzájemně propojena mezi obcemi Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce osmi metrů. Letos (2017) ještě stále není bezpečně zamrznuto, ale ve Frymburku a na Lipně je dráha upravena do oválu, který měří 2 km. Aktuální tloušťka ledu v Lipně nad Vltavou je okolo 15 cm (celá dráha se otevře až zamrzne na 18 - 20 cm ledu). Nevstupujte na jiná místa Lipenské přehrady než je otevřený ovál - zvláště u břehů je vstup na led nebezpečný!

Nástupní místo ledové magistrály Lipno najdete přímo na obecní pláži pod Aquaworldem Lipno u přístaviště Marina Lipno. Na místě se nacházejí stánky s nápoji a občerstvením.

Tip: váš automobil zaparkujte na parkovišti před Aquaworldem Lipno (150 metrů k nástupišti), nebo na Promenádě Lipno (200 metrů k nástupišti). Pokud je parkoviště plné, můžete využít parkovací plochy Skiareálu Lipno u lanovky (400 metrů k nástupišti).

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Snaží se v pravidelně měřit sílu ledu. Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 3. 2018
22.9.
23.9.
Spartan Race Lipno 2018

Spartan Race Lipno 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava
20.10.
Kejklíř Půpa v Království lesa

Kejklíř Půpa v Království lesa

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí

Amenity Resort Lipno

Amenity Resort Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
Animační programy na Lipně

Animační programy na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava