Úvod > Aktivity & akce > Akce > Carnevale Praha 2017
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Carnevale Praha "> 26--Udalost---Bohemia-Carneval-2013.jpg "> bohemian_carnevale_i.jpg "> Carnevale Praha "> Bohemian_Carnevale.jpg "> Carnevale Praha "> Carnevale Praha "> Carnevale Praha "> Carnevale Praha "> Carnevale Praha "> Carnevale Praha
18.2.
28.2.
+ Přidat foto

Carnevale Praha 2017

Kdy 18. únor 2017 - 28. únor 2017 Festivaly
Festival Carnevale Praha se uskuteční od 18. do 28. února a je jedinou hlavní a stěžejní událostí města Prahy. Po několika úspěšných ročnících festivalu se Praha řadí ke světovým metropolím ve kterých se odehrávají městské karnevalové slavnosti.


Festival Carnevale Praha je znovuzrozením fenoménu oslavujícího lidskou radost a pospolitost. Vyvrcholení programu Bohemian Carnevale se uskutečňuje v Praze v masopustním období.

Probíhá na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech. Bohémský festival Carnevale Praha je barvitou přehlídkou našich báječných nápadů, jedinečných schopností, rafinovaných chutí a oslňující kreativity.

Program oslav zahrnuje široké spektrum kulturně společenských aktivit, od slavností, průvodů, tvůrčích dílen, pouličních divadelních představení na historických náměstích a veřejných prostranstvích, koncertů, plesů, scénických představení až po festival tradičních masopustních kulinářských specialit.

Důležitou součástí pražského carnevalu je též festival barokní kultury, který je pořádán v autentických místech spojených s historií pražského carnevalu a který představuje veřejnosti projekty mapující vrcholná období carnevalového fenoménu.

Tato multižánrová přehlídka, organizovaná ve spolupráci s odborníky na dobové pojetí uměleckých disciplín, spojuje v jednotlivých projektech hudbu, divadlo, tanec a návazné umělecké disciplíny a klade důraz na jejich scénické provedení a historickou "autentičnost".

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2016

Ubytování a restaurace v okolí