Úvod > Aktivity & akce > Akce > Arnošt Goldflam: představení Komedianti

Arnošt Goldflam: představení Komedianti

Kdy 24. říjen 2014 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
DIVADLO NA JEZERCE PRAHA zavítá do Prachatic.

Věnováno hereckým kočovným společnostem. Původní autorská hra Arnošta Goldflama Komedianti, zachycuje týden v životě herců na počátku XX. století, kteří jsou v mnohém podobni svým dnešním kolegům. Během jedné štace prožívají svá dobrodružství, své radosti, ale také smutky.

Hru Komedianti, napsal Arnošt Goldflam pro divadlo a role jsou psány hercům tzv. „na tělo“. Divadlo Na Jezerce, svým způsobem vzniklo na základech rodinné divadelní společnosti mojí babičky Anny Budínské-Červíčkové a hrdě se k odkazu této části české divadelní historie hlásí. Tam začínali svoji hereckou kariéru mimo jiné můj otec Rudolf Hrušínský, Josef Kemr, Karel Lamač a mnoho dalších.

Divák prožije s kočovnými herci v době, kdy ještě nebyly ani rozhlas ani kino, ani televize, kousek jejich života – lásky, hádky, rozpory i usmiřování a také útržky z toho, co na štaci hrají. A pozná, že byli stejně hraví jako současní herci. Dělali různé hlouposti, vtípky, popichovali se….

V Komediantech nechybějí podle autora a režiséra četné humorné, komické situace, ale chvílemi je příběh – tak jak už to v životě bývá – i tesklivý. CHCETE-LI SE POTĚŠIT A DOBŘE POBAVIT, PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA KOMEDIANTY.

Hrají: Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Klára Issová, Rostislav Novák, Arnošt Goldflam, Věra Kubánková, Petr Vacek, Michal Kern, Václav Liška.

Celý popis
Naposledy změněno: 16. 9. 2014

Ubytování a restaurace v okolí