Úvod > Aktivity & akce > Akce > Arnošt Goldflam: představení Komedianti

Arnošt Goldflam: představení Komedianti

Kdy 24. říjen 2014 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
DIVADLO NA JEZERCE PRAHA zavítá do Prachatic.

Věnováno hereckým kočovným společnostem. Původní autorská hra Arnošta Goldflama Komedianti, zachycuje týden v životě herců na počátku XX. století, kteří jsou v mnohém podobni svým dnešním kolegům. Během jedné štace prožívají svá dobrodružství, své radosti, ale také smutky.

Hru Komedianti, napsal Arnošt Goldflam pro divadlo a role jsou psány hercům tzv. „na tělo“. Divadlo Na Jezerce, svým způsobem vzniklo na základech rodinné divadelní společnosti mojí babičky Anny Budínské-Červíčkové a hrdě se k odkazu této části české divadelní historie hlásí. Tam začínali svoji hereckou kariéru mimo jiné můj otec Rudolf Hrušínský, Josef Kemr, Karel Lamač a mnoho dalších.

Divák prožije s kočovnými herci v době, kdy ještě nebyly ani rozhlas ani kino, ani televize, kousek jejich života – lásky, hádky, rozpory i usmiřování a také útržky z toho, co na štaci hrají. A pozná, že byli stejně hraví jako současní herci. Dělali různé hlouposti, vtípky, popichovali se….

V Komediantech nechybějí podle autora a režiséra četné humorné, komické situace, ale chvílemi je příběh – tak jak už to v životě bývá – i tesklivý. CHCETE-LI SE POTĚŠIT A DOBŘE POBAVIT, PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA KOMEDIANTY.

Hrají: Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Klára Issová, Rostislav Novák, Arnošt Goldflam, Věra Kubánková, Petr Vacek, Michal Kern, Václav Liška.

Celý popis
Naposledy změněno: 16. 9. 2014
27.3.
27.5.
Bytový textil 1. republiky

Bytový textil 1. republiky

Prachatice, Šumava
29.6.
1.7.
Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Prachatice, Šumava
12.5.
8.7.
Deněl

Deněl

Prachatice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí