Úvod > Aktivity & akce > Akce > Andy Warhol v Praze – výstava I´m OK

Andy Warhol v Praze – výstava I´m OK

Kdy 14. červen 2014 - 31. prosinec 2015 Výstavy
V prostorách renesančního paláce U Bílého jednorožce na Staroměstském náměstí 15 můžete navštívit výstavu Andy Warhol – I´m OK. Pro velký úspěch bude výstava prodloužena do konce roku 2015.

Výstava návštěvníkům představuje unikátní soubor děl americké pop-art ikony Andy Warhola. Součástí expozice je i sítotisková dílna, kde si každý může vyzkoušet sítotisk stejně jako Andy Warhol. 

Výstava Andy Warhol - I'm OK probíhá v pražské Gallery of Art Prague a prezentuje dílo tohoto jedinečného umělce v širokém spektru jeho činností. Od klasických děl, jako jsou Mao, Flowers, Marilyn Monroe a Campbell's Soup, které spadají do edice Sunday B. Morning, až po nádherné ručně kolorované Flowers.

Za zmínku rozhodně stojí slavná Kráva (Cow), která je vytištěná na tapetovém papíře nebo sbírka 25 kusů litografií Láska je růžová sušenka. Vystaven bude i Warholův palubní lístek Sas Passanger Ticket. A proč se výstava jmenuje I´m OK? Touto frází vždy Andy Warhol začínal text na pohlednicích své matce, které jí zasílal z cest po světě.

Návštěvníci mají možnost zhlédnout unikátní sbírku obalů na LP z let 1949 - 1987, které Andy Warhol navrhl a Paul Maréchal vydal knižně v roce 2008. Na výstavě jich je 40 z 51 kusů. Andy Warhol – I´m OK návštěvníkům představí jak slavná díla, tak i různá překvapení. Jedno z nich je i slavná deska Andy Warhol´s Velvet Undeground featuring Nico. Ta nese podpisy všech členů Velvet Underground, Nico a Andy Warhola.

Jako lákadlo je v expozici také vybudována sítotisková dílna ve stylu Factory, kde si návštěvníci sami vyzkouší technologii, kterou převážně Warhol svá díla tvořil.

Připomeňme, že v prostorách renesančního paláce U Bílého jednorožce na Staroměstském náměstí byla v roce 2007 otevřena Gallery of Art Prague, která si klade za cíl představit návštěvníkům Prahy světové výtvarníky. Galerie jako první představila souborné dílo českého fotografa Jana Saudka, následně byla ze soukromých sbírek sestavena díla Salvadora Dalího a Alfonse Muchy. Každá z těchto kolekcí představuje na 350 děl. 

Návštěvníkům je umožněno zhlédnout jak samostatné výstavy, tak i samozřejmě galerii celou. 

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 8. 2015

Ubytování a restaurace v okolí