Úvod > Aktivity & akce > Akce > Americké pokojovky ve skleníku Fata Morgana

Americké pokojovky ve skleníku Fata Morgana

Kdy 4. listopad 2017 9:00 - 7. leden 2018 16:00 Výstavy
Trojská botanická zahrada v průběhu celého roku přibližovala návštěvníkům flóru amerického kontinentu. Letošní poslední výstava prozradí, které rostliny připutovaly do našich bytů a kanceláří z tropických lesů Jižní a Střední Ameriky. Výstava Americké pokojovky se koná od 4.11.2017 do 7.1.2018.
Tropy Ameriky jsou druhově nejbohatší oblastí světa. Téměř v každé domácnosti se svými obyvateli žije nějaká tropická rostlina. Byt bez květin totiž lidé vnímají spíše jako prodejnu nábytku než jako svůj domov. Mnozí ale ani nepřemýšlejí o tom, kde se vzaly rostliny v regálech květinářství. Ve skleníku Fata Morgana, který se nachází v pražské Botanické zahradě, se tak odhalí tajemství oblíbených pokojových rostlin, bez kterých si většina z nás neumí svůj domov představit.

Návštěvníci výstavy se díky informačním panelům dozvědí zajímavostí o způsobu života, využití a pěstování těchto rostlin. Jednou ze skupin rostlin, která na výstavě prezentována, jsou oblíbené marantovité rostliny, které jsou okrasné zejména zbarvením svých listů. Ty jsou schopny se natáčet ke zdroji světla a maximálně tak využít sluneční svit v podrostu tropických pralesů. Chybět nebudou ani zástupci dalších skupin jako jsou begonie, bromélie, palmy, kaktusy či masožravé rostliny. Každý si tak najde právě tu svou oblíbenou pokojovku.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí