Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Aféry v Národním muzeu

Výstava Aféry v Národním muzeu

Kdy 29. listopad 2013 10:00 - 11. květen 2014 18:00 Výstavy
Výstava z výstavního cyklu Peníze odhalí největší skandály. Přijďte od 29. listopadu do 11. května do Nové budovy Národního muzea.
Aféry jsou nedílnou součástí veřejného života. V množství informací o různých kauzách je často obtížné se orientovat, a to pak nastupuje úloha médií. Jsou to právě většinou média, která shrnou podstatu věci a z velké míry mohou ovlivnit, kdo je vnímán jako "padouch"a kdo jako oběť. Média tak nejen informují, ale také uspořádávají a vytvářejí náš obraz světa. A dělala to i v minulosti.

Výstava návštěvníky provede časovým úsekem od konce 19. století, kdy naše země byla ještě součástí monarchie Rakouska Uherska, přes demokratickou první republiku až po dobu před listopadem 1989. Ukáže nejen historické aféry, ale právě a především to, jak byl v různých obdobích utvářen mediální obraz osobností a událostí veřejného života. Výstava představí množství novinových zpráv a písemností, audio a video záznamů a exponátů dokumentující životní styl jednotlivých období ale také předmětů, které složily některým známým, oblíbeným i neoblíbeným osobnostem.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 11. 2013

Ubytování a restaurace v okolí