Úvod > Aktivity & akce > Akce > Adventní koncert na hradě Svojanov

Adventní koncert na hradě Svojanov

Kdy 13. prosinec 2014 14:00 - 15:00 Hudební a divadelní akce
V sobotu 13. prosince 2014 od 14:00 hodin proběhne v reprezentativním prostředí rytířského sálu domu zbrojnošů adventní koncert v podání pěveckého sdružení Dalibor ze Svitav.
Tradice adventních koncertů na hradě trvá od roku 2009. První koncerty se konaly v nynější expozici o historii hradu v empírovém paláci. V roce 2011 se poprvé koncert konal v domě zbrojnošů, v tehdy ještě prázdném a čerstvě obnoveném sále. Dnes je v tomto prostoru instalována expozice zbraní a zbrojí. Náladu adventu navíc podtrhne tradiční adventní a vánoční výzdoba.

Pěvecké sdružení Dalibor Svitavy bylo založeno v roce 1967. Od roku 1995 jej vede Miroslava Ducháčková a na klavír doprovází Marcela Černá. Sdružení od začátku vystupuje jako smíšený pěvecký sbor nejen v České republice, ale dostává pozvání na samostatné koncerty i do zahraničí. Společně vystupuje s domácími i zahraničními sbory a orchestry na setkáních, festivalech a přehlídkách pěveckých sborů. Repertoár sboru tvoří sborové skladby různých stylů i epoch, duchovní i světská sborová skladba, úpravy lidových písní, kantáty, kantáty, mše.

Před samotným koncertem dojde v domě zbrojnošů k vyhlášení výsledků soutěže o nejkrásnější fotografii podzimního hradu Svojanov. Soutěž byla vyhlášena v měsíci říjnu a přihlášeno bylo 37 fotografií. Veřejnost mohla hlasovat na facebooku a internetových stránkách hradu. Vítězové získají víkendový pobyt na hradě se všemi službami. Jeden vítěz bude vyhlášen na základě hlasování veřejnosti, druhého vybere odborná porota.

Hrad Svojanov patří k nejoblíbenějším výletním cílům Pardubického kraje. O nastávajícím víkendu 13. – 14. prosince bude letos otevřen naposledy. Návštěvníci si jeho prostory mohou prohlédnout od 10 do 17 hodin. V neděli se brána hradu uzavře a znovu se veřejnosti otevře 28. února 2015.

Naposledy letos bude otevřena i restaurace s nabídkou typických adventních a vánočních pokrmů. Podávat se bude například bílá zelná polévka, vinná klobása, kapr či houbový kuba.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 12. 2014
5.7.
Městské pivní slavnosti - Olešnice

Městské pivní slavnosti - Olešnice

Olešnice, Jižní Morava
25.8.
26.8.
Olešnické dožínky

Olešnické dožínky

Olešnice, Jižní Morava
24.3.
31.10.
Obrázky (a nejen) pro radost

Obrázky (a nejen) pro radost

Lysice, Jižní Morava
Svatby na hradě Svojanov

Svatby na hradě Svojanov

Svojanov, Východní Čechy
Krajem Smetany a Martinů

Krajem Smetany a Martinů

Pustá Kamenice, Východní Čechy
Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Svojanov, Východní Čechy
Dětské hřiště u hradu Svojanov

Dětské hřiště u hradu Svojanov

Svojanov, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí