Úvod > Aktivity & akce > Akce > Adventní koncert na hradě Svojanov

Adventní koncert na hradě Svojanov

Kdy 13. prosinec 2014 14:00 - 15:00 Hudební a divadelní akce
V sobotu 13. prosince 2014 od 14:00 hodin proběhne v reprezentativním prostředí rytířského sálu domu zbrojnošů adventní koncert v podání pěveckého sdružení Dalibor ze Svitav.
Tradice adventních koncertů na hradě trvá od roku 2009. První koncerty se konaly v nynější expozici o historii hradu v empírovém paláci. V roce 2011 se poprvé koncert konal v domě zbrojnošů, v tehdy ještě prázdném a čerstvě obnoveném sále. Dnes je v tomto prostoru instalována expozice zbraní a zbrojí. Náladu adventu navíc podtrhne tradiční adventní a vánoční výzdoba.

Pěvecké sdružení Dalibor Svitavy bylo založeno v roce 1967. Od roku 1995 jej vede Miroslava Ducháčková a na klavír doprovází Marcela Černá. Sdružení od začátku vystupuje jako smíšený pěvecký sbor nejen v České republice, ale dostává pozvání na samostatné koncerty i do zahraničí. Společně vystupuje s domácími i zahraničními sbory a orchestry na setkáních, festivalech a přehlídkách pěveckých sborů. Repertoár sboru tvoří sborové skladby různých stylů i epoch, duchovní i světská sborová skladba, úpravy lidových písní, kantáty, kantáty, mše.

Před samotným koncertem dojde v domě zbrojnošů k vyhlášení výsledků soutěže o nejkrásnější fotografii podzimního hradu Svojanov. Soutěž byla vyhlášena v měsíci říjnu a přihlášeno bylo 37 fotografií. Veřejnost mohla hlasovat na facebooku a internetových stránkách hradu. Vítězové získají víkendový pobyt na hradě se všemi službami. Jeden vítěz bude vyhlášen na základě hlasování veřejnosti, druhého vybere odborná porota.

Hrad Svojanov patří k nejoblíbenějším výletním cílům Pardubického kraje. O nastávajícím víkendu 13. – 14. prosince bude letos otevřen naposledy. Návštěvníci si jeho prostory mohou prohlédnout od 10 do 17 hodin. V neděli se brána hradu uzavře a znovu se veřejnosti otevře 28. února 2015.

Naposledy letos bude otevřena i restaurace s nabídkou typických adventních a vánočních pokrmů. Podávat se bude například bílá zelná polévka, vinná klobása, kapr či houbový kuba.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 12. 2014
7.1.
6.2.
Bílá vrána

Bílá vrána

Lysice, Jižní Morava
2.12.
5.2.
Výstava v domě U Rytířů v Litomyšli

Výstava v domě U Rytířů v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
6.11.
22.1.
Patchwork voní barvami

Patchwork voní barvami

Litomyšl, Východní Čechy
11.12.
5.3.
Zimní radovánky v muzeu

Zimní radovánky v muzeu

Litomyšl, Východní Čechy
Svatby na hradě Svojanov

Svatby na hradě Svojanov

Svojanov, Východní Čechy
Krajem Smetany a Martinů

Krajem Smetany a Martinů

Pustá Kamenice, Východní Čechy
Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Svojanov, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí