Úvod > Aktivity & akce > Akce > 48 Hour Film Project Praha

48 Hour Film Project Praha

Kdy 5. září 2014 - 13. září 2014 Festivaly
48 Hour Film Project přichází opět do Prahy. Filmaři z celé České republiky budou soutěžit o natočení nejlepšího krátkého filmu během pouhých 48 Hodin. Vítězný film bude soupeřit proti filmům z celého světa.

48 Hour Film Project, největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu, slaví tento rok 13. výročí svého založení. Soutěž se poprvé uskutečnila v roce 2001 ve Washington DC s jediným soutěžícím týmem. Postupně se stal tento projekt kulturním fenoménem a rozšířil se až na 3000 filmů ročně ve 125 městech po celém světě.

Soutěž je založena na tom, že tvůrci musí během pouhých 48 hodin natočit film. Filmařské týmy všech úrovní zahajují práci v devatenáct hodin v pátek, 4 až 7 minutové filmy musí být dodány do neděle 19:30 hod. Každému týmu je přidělen žánr, postava, rekvizita a věta z dialogu. To vše musí filmaři nějakým způsobem zapracovat do svého filmu. Každý tým samostatně skládá štáb, obstarává si technické vybavení a vše ostatní, co je nutné k natočení filmu za jediný víkend. Jakýkoliv tým, bez ohledu na úroveň dovedností, je způsobilý k účasti v této soutěži.

Pražský 48 Hour Film Project 2013 se bude konat od 5. do 7. září a vyvrcholí 13. září, s promítáním soutěžních filmů v kině Aero. Filmoví nadšenci se mohou těšit i na doprovodný program; festival uspořádá workshopy, večírky a večery s filmovými legendami.

Filmy bude posuzovat porota odborníků z obchodního a filmového světa a ze světa celebrit.

Letošní Filmapalooza - mezinárodní finále 48 HFP se bude konat na jaře roku 2015 v Los Angeles, Kalifornii. To je obrovská šance promítat váš film přímo v srdci Hollywoodu! Vítězný Pražský film bude v soutěži o velkou mezinárodní cenu ve výši $ 5000 a příležitost být jedním z vybraných filmů na promítání na filmovém festivalu v Cannes 2015.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 9. 2014
4.7.
1.9.
Letní kurzy kresby a malby v Praze

Letní kurzy kresby a malby v Praze

Praha 8, Praha
6.3.
27.9.
Leonard Bernstein: Mass

Leonard Bernstein: Mass

Hradec Králové, Královéhradecko

Ubytování a restaurace v okolí