Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den Letiště Letňany

Den Letiště Letňany

Kdy 5. září 2015 10:00 - 17:00 Společenské akce
6. ročník Dne letiště Letňany se uskuteční v sobotu 5. září. Program na letišti v Letňanech začne v 10 hodin dopoledne a vstup je zdarma! Návštěvníci uvidí setkání historických letadel čsl. konstrukce, akrobatické lety a seskoky padákem.

Program je přizpůsobený, aby se bylo stále na co dívat a každý si mohl vybrat to, co ho zajímá. Po celý den budou návštěvníkům k dispozici statické ukázky letadel.

Specialitou letošního ročníku pak bude letecká pošta.

Z letiště Točná odstartuje zrekonstruovaný letoun Praga E. 114 Air Baby a zamíří s poštovními zásilkami na letiště v Letňanech. Nejstarší letuschopný letoun československé konstrukce přistane na dráze letňanského letiště kolem 14 hodiny, kde poštovní zásilku předá historickému automobilu Praga Super Piccolo a ten ji odveze na partnerský Veletrh Sběratel, který probíhá od 3. do 5. září v areálu PVA EXPO Praha.

Česká pošta k této události vydala speciální dopisnici (korespondenční lístek s předtištěnou známkou), jejímž autorem je malíř Václav Zapadlík.

Jak poslat speciální dopisnici leteckou poštou?

  1. Dopisnici v ceně 18 Kč kupte předem na prodejně Známkové tvorby v hale hlavní pošty na Praze 1 v Jindřišské ulici (otvírací hodiny pondělí až pátek, 10:00 – 13:00 a 13:30 – 16:00) nebo v prodejně Postfila.
  2. Napište na dopisnici adresou toho, komu ji chcete poslat. Pak ji vložte do obálky a nejpozději do pondělí 31. srpna 2015 zašlete na adresu: Česká pošta, s.p., Známková tvorba, Poštovní přihrádka 13, 111 21 Praha 1.
    Zásilky lze předat do téhož dne i osobně na stejné adrese.

Oddělení Známkové tvorby potom dopisnice doručí na nejbližší pobočku České pošty u letiště Točná, kde budou opatřeny denním „odletovým“ razítkem. Pytle s dopisnicemi pak budou odvezeny na Točnou a Praga E.114 Baby je dopraví na do Letňan. Přepravu letadlem bude potvrzovat další razítko, tzv. kašet. A na veletrhu Sběratel budou dopisnice opatřeny posledním „příletovým“ razítkem a odeslány na cílovou adresu. Po dofrankování českými poštovními známkami lze dopisnici zaslat i do zahraničí.

Stejnou cestou si zájemci mohou nechat orazítkovat i jiné zásilky (pohlednice, dopisy). Stačí nalepit známku, nadepsat adresu a zásilku v obálce opět poslat na adresu oddělení Známkové tvorby České pošty.

Letecká pošta je pořádána ve spolupráci Letiště Praha Letňany, Veletrhu Sběratel, Výstavy Praga Picolla a České pošty.

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 9. 2015
20.6.
15.9.
Kinobus 2016

Kinobus 2016

Praha 9, Praha
24.4.
30.10.
Večerníček slaví 50 let

Večerníček slaví 50 let

Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí