Úvod > Aktivity & akce > Akce > International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

Kdy 10. říjen 2014 20:00 - 16. listopad 2014 23:00 Festivaly
V nejznámějším pražském jazzovém klubu Reduta se uskuteční již 36. ročník Mezinárodního jazzového festivalu. Během měsíce nabídne toto pražské hudební centrum neobyčejný hudební zážitek nejrozmanitějších jazzových stylů.

Podobně jako k jarním měsícům v Praze patří festival vážné hudby Pražské Jaro, je podzim spojený s pořádáním Mezinárodního jazzového festivalu. Zatímco dřív se pořadatelé soustředili především na tradiční pojetí jazzu, v poslední době se festival snaží ukázat rozmanité možnosti a variace z různých koutů světa.

36. ročník oblíbeného festivalu vypukne 10. října již tradičně v prostorách legendárního jazzového klubu Reduta v centru Prahy. Série koncertů představí jak mezinárodní umělce oceněné mnoha cenami včetně Grammy, tak špičky české jazzové scény.

Festival slavnostně zahájí ikona slovenské jazzové scény Peter Lipa v doprovodu legendárního Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma galakoncertem v neděli 12. října. V komorní atmosféře jazzového klubu Reduta předvedou svoje dovednosti muzikanti zvučných jmen. S excelentním slovenským projektem AMC Trio spojí síly kytarový mág Mark Whitfield ze Spojených států. Velikán amerického jazzu a hudební legenda Al Foster předvede svoji hráčskou genialitu ve společnosti kvartetu složeného z výjimečných hudebníků jazzové extratřídy. Unikátní newyorský projekt Soul Jazz Alliance zavítá na festival v rámci svého evropského turné. Ozdobou podzimního festivalu bude významný trumpetista Michael Patches Stewart

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 10. 2014
2.8.
30.8.
The Blues Story v Redutě

The Blues Story v Redutě

Praha 1, Praha
1.7.
31.8.
Light Art Show

Light Art Show

Praha 1, Praha
1.7.
31.8.
Light Art Show

Light Art Show

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí