Úvod > Aktivity & akce > Akce > International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

International Jazz Festival Praha - mezinárodní jazzový festival

Kdy 1. říjen 2016 20:00 - 11. listopad 2016 23:00 Festivaly
V nejznámějším pražském jazzovém klubu Reduta se uskuteční již 38. ročník Mezinárodního jazzového festivalu. Během měsíce nabídne toto pražské hudební centrum neobyčejný hudební zážitek nejrozmanitějších jazzových stylů.

Podobně jako k jarním měsícům v Praze patří festival vážné hudby Pražské Jaro, je podzim spojený s pořádáním Mezinárodního jazzového festivalu v jzzovém klubu Reduta. Série koncertů představí jak mezinárodní umělce oceněné mnoha cenami včetně Grammy, tak špičky české jazzové scény.

V intimním prostředí Reduty, jednom z deseti nejlepších a nejstarších jazzových klubů v celé Evropě, uvidí diváci desítky výjimečných kncertů. Bezchybnou a energií nabitou show očekáváme od newyorské hvězdy Dannyho Grissetta, charismatického Lorenza Thompsona zvaného Mr. Blues či skvostného pianisty Waltera Phishbachera, který letos s námi oslaví své životní jubileum. Dále se těšíme na norskou indie jazzovou zpěvačku Live Foyn Friis či izraelskou multižánrovou kytaristku Inbar Fridman.

Zlatým hřebem festivalu bude jeden z nejlepších a nejoblíbenějších italských trumpetistů Fabrizio Bosso. Držitel několika nejprestižnějších jazzových ocenění a jeden z nejplodnějších italských jazzmanů si vysloužil obdiv kritiky i diváků již od svých počátků. A dnes, na vrcholu tvůrčích sil, můžete velkého Fabrizia vidět hned na dvou koncertech. První se odehraje v komorním prostředí Reduty, kde je divák takřka součástí koncertu. Druhé vystoupení ve velkém stylu proběhne v sále Městské knihovny v Praze. Kromě výše zmíněných bude Reduta od začátku října do šestého listopadu hostit mnoho dalších umělců ze všech koutů světa.

Mezinárodní jazzový festival Praha je bezesporu nejstarším hudebním festivalem v České republice a patří i mezi nejstarší a nejznámější festivaly v Evropě. První ročník festivalu se uskutečnil již v roce 1964 pod názvem Mezinárodní jazzový festival Praha s podtitulem „festival splněných přání“. A skutečně se přání splnila. V Praze totiž vystoupily tehdejší hvězdy světového formátu v čele s Donaldem „Babym“ Douglasem, Ackerem Bilkem a kvartetem Krzystofa Komedy. První jazzový festival se setkal s mnoha pozitivními ohlasy, což přimělo zakladatele Lubomíra Dorůžku k jeho pokračování.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2016

Ubytování a restaurace v okolí