Úvod > Aktivity & akce > Akce > 21. břevnovské posvícení 2014

21. břevnovské posvícení 2014

Kdy 9. říjen 2014 14:00 - 12. říjen 2014 19:00 Společenské akce
Tradiční 21. Břevnovské posvícení u Břevnovského kláštera v Praze zve ve dnech od 9. do 12. října k návštěvě. Zájemci na místo dojedou tramvajemi číslo 22 a 25 stanice Břevnovský klášter. Základem každého posvícení je jídlo a pití. Obojího bude o víkendu v Břevnově dostatek.

10. ročník Kolotočů bez barier se koná vždy před zahájením Břevnovského posvícením. Letos už ve čtvrtek 9. října od 14 do 16 hodin. Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu.

Pro účastníky budou připraveny posvícenské koláče, nápoje a také malé dárky, které vyrábějí děti z  mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem“.Partnerem této spolkové akce je sbírkový projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize.

21. Břevnovské posvícení

Břevnovské posvícení letos poprvé začíná už ve čtvrtek 9.10. odpoledne. K již tradičním Kolotočům bez barier přibude dětská diskotéka na kterou naváže diskotéka pro dospělé (60-90 léta). V provozu budou všechny pouťové atrakce a také většina stánků. V sobotu od rána u Břevnovského kláštera začne už pravé posvícení.

Ve stáncích si budete moci zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nebudou také chybět stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem. Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva.

Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit. Ve vesničce bude své řemeslo předvádět i kejklíř Vítek. Součástí vesničky budou stánky chráněných dílen.

Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po 12 hodině a každý návštěvník si v programu najde to své. Letos jsme připravili opět po loňské dobré zkušenosti vystoupení revivalových skupin různých žánrů a národností. Pro děti vystoupí kouzelník a soubory škol z Prahy 6. Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj.

Vstupné do areálu posvícení se žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.

Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera. Letos u příležitosti 21. posvícení budou mimořádně zpřístupněny soukromé prostory mnichů.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2014

Ubytování a restaurace v okolí