Úvod > Aktivity & akce > Akce > 20. břevnovské posvícení 2013

20. břevnovské posvícení 2013

Kdy 11. říjen 2013 12:00 - 13. říjen 2013 20:00 Lidová řemesla a trhy
Ve druhém říjnovém týdnu (10. – 13.10.2013) začne v okolí Břevnovského kláštera tradiční a nejnavštěvovanější akce na území Prahy 6. Zájemci k nám dojedou tramvajemi číslo 22 a 25, stanice Břevnovský klášter.
9. ročník Kolotočů bez barier se koná vždy před zahájením Břevnovského posvícení a to ve čtvrtek 10. října od 14 do 16 hodin. Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu. Pro účastníky budou připraveny posvícenské koláče, nápoje a také malé dárky, které vyrábějí děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem“.

Břevnovské posvícení slaví letos kulatiny a začíná už v pátek 11.10. odpoledne. V provozu budou všechny pouťové atrakce a také většina stánků. V sobotu od rána začne už pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nebudou také chybět stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem. Nově otevřený Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva. Pro letošní 20. ročník jsme se rozhodli, že se na posvícení nebude konat festival burgerů, ale pozveme jen toho nejlepšího.

V loňském roce v soutěži návštěvníků posvíceni zvítězila restaurace YES BURGER. Byli jediní, kterým nedošly během víkendu suroviny. Jejich restaurace bude letos na více než 30m2. A tak se máte na co těšit. Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky.

Ve vesničce bude i mnoho stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit. Své řemeslo zde bude předvádět i kejklíř Vítek. Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po 12 hodině a každý návštěvník si v programu najde to své.

Letos jsme připravili vystoupení deseti revivalových skupin různých žánrů a národností. Schelinger revival, Kamelot Revival, Lucie Revival, Olympic Revival, Elán Revival, Robbie Williams revival, OZZY Osbourne revival Praha, PURPLE MANIA - (Deep Purple revival), Kabát Revival a Tři sestry BANDITOS. Pro děti vystoupí kouzelník a soubory škol z Prahy 6.

Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj. Vstupné se do areálu posvícení žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou. Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera.

Letos u příležitosti 20. posvícení budou mimořádně zpřístupněny soukromé prostory mnichů.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2013

Ubytování a restaurace v okolí