Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Příští vlna / next wave ...

Festival Příští vlna / next wave ...

Kdy 16. září 2016 - 29. září 2016 Hudební a divadelní akce
Letošní 23. ročník festivalu …příští vlna/next wave…, který proběhne ve dnech 16.–29. září v Praze, má motto Obnažení a vyvržení. Odráží se v něm dramaturgické směřování festivalu i formální stránka uvedených projektů.

Letos festival začíná v pátek 16. září večerem nejslavnostnějším – Udílením Poct za alternativní umění. V Paláci Akropolis předají dva mimozemšťané pod taktovkou režiséra Petra Boháče ocenění v šesti kategoriích. Tento večer budou poprvé představeny fragmenty skladby Michala Nejtka Constellation I, navíc v dokonalém podání Orchestru Berg. A vstupenku si může zakoupit kdokoli, není to uzavřený večírek jen pro zvané.

…příští vlna/next wave… představí druhý festivalový víkend, tedy ve dnech 23.–25. září, krásný, syrový prostor 64 U HRADEB, který je v současnosti přístupný pouze během speciálních akcí. Na několika netypických scénách proběhne například improvizace Jiřího Maryška, obřadem zasvěcení provedou ženy (a částečně i muže) Dominik Styk a Lucia Kramárová. Do tohoto krásného pražského prostoru přijedou také divadelníci z brněnského HaDivadla, ostravské Staré arény, z Náchoda doputuje proslulý a provokativní soubor D.R.E.D.
 
Pravidelně festival představuje tvorbu režisérů Tomáše Bambuška, Michala Háby a Jakuba Čermáka. Ani letos tomu nebude jinak – jejich projekty naplňují téma domova, země, vyvržení nebo návratů. A provokují formou – pracují s moderními technologiemi či se naopak vrací k rituálnosti a zemitosti. Tito režiséři navíc sami v představeních vystupují. Cestu do nebes nám prostřednictvím pohybového divadla na štaflích ukáže zatím v Praze málo známé duo tYhle – tedy Lukáš Karásek a Florent Golfier. Premiéru jejich inscenace Výš festival uvádí ve spolupráci s Alfredem ve dvoře. Linii politického divadla naplňuje především novinář, hudebník a performer Alex Švamberk. Jeho speciálně pro festival vytvořený projekt V jako válka je scénickou montáží ze vzpomínek pamětníků druhé světové války, projekcí a živé hudby. A nebude chybět ani divadlo v autobuse – Jan Kačena a Petr Reif na Rohanském ostrově přistaví kulturní a pojízdný Autobuf.

I divadelní stránku pak mají koncerty kapel Fekete Seretlek, DekadentFabrik, Vyčůrát a spát. A ani letos nezapomínáme na děti - první víkend uvedeme v Přístavu 18600 dvě pohádky. Slovinský loutkář Matija Solce potěší v sobotu 17. září děti i dospělé sólovým projektem inspirovaným commedií dell’arte s tajemným názvem E beh?, v neděli 18. září pak povypráví svou verzi Sněhové královny Tomáš Běhal.
Pražská část festivalu …příští vlna/next wave… potrvá dva týdny a nabídne více než třicet představení pro děti i dospělé, site-specific projekty a koncerty s divadelním přesahem.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 9. 2016
19.6.
14.9.
Kinobus 2017

Kinobus 2017

Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí