Úvod > Aktivity & akce > Akce > 20. Výstava Hry a hlavolamy v Praze

20. Výstava Hry a hlavolamy v Praze

Kdy 11. září 2014 8:00 - 14. září 2014 18:00 Výstavy
V termínu 11. - 14. září 2014 proběhne v Praze 2 na Novoměstské radnici již 20. Výstava Hry a hlavolamy. Děti i dospělí návštěvníci se mohou těšit na desítky deskových her i výstavu mechanických hlavolamů ze sbírky patrona výstavy RNDr. Jaroslava Flejberka.

Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Otevírací doba: čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 - 22 h, sobota a neděle 10 – 18 h

Připravena je i řada doprovodných programů - pro školy a dětské skupiny jsou to přednášky a workshopy. Dále se mohou návštěvníci těšit na Science show i testování IQ v režii Mensa ČR a Součástí výstavy bude také dvoudenní mezinárodní mistrovství ve skládání Rubikovy kostky.

Tato interaktivní výstava je určena pro děti i dospělé, kteří si rádi hrají, připraveno bude množství hlavolamů z celého světa, samozřejmě včetně novinek a zajímavostí. Asi nejoblíbenější je na celé výstavě velká herna deskových her. Můžete přijít ráno a hrát si celý den v kuse. Navíc je v pátek herna prodloužena až do 22 hodin.

V této prostorné herně se během čtyř dnů, kdy výstava probíhá, představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových her, jako je třeba oblíbená slovní hra Scrabble. Herní instruktoři všem rádi poradí s výběrem a pravidly her. Na výstavě bude možné si hry i hlavolamy koupit za výhodné ceny, vyberte si zde tedy skvělé vánoční dárky s předstihem.

Ve čtvrtek a v pátek jsou na výstavě připraveny naučné programy pro školy. Jedná se o přednášky z oblasti hlavolamů, logiky, a rébusů a také workshopy, v jejichž rámci si mohou účastníci za asistence instruktorů vyzkoušet desítky hlavolamů a dozvědět se o nich mnoho zajímavostí i tipů na řešení. Mezi další lákadla patří například science show, testování IQ nebo sobotní setkání sběratelů a autorů hlavolamů.

Skvělou podívanou i napětí přinese bezesporu víkendové mezinárodní mistrovství ve skládání Rubikovy kostky. Na něm se představí 15 známých i méně známých disciplín ve skládání tohoto celosvětově proslulého hlavolamu.

Výstava probíhá pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Mgr. Jany Černochové. Výstava Hry a hlavolamy ve zkratce: velká herna deskových her a páteční prodloužená herna (do 22 hodin), výstava hlavolamů science show (čtvrtek, pátek), testování IQ (Mensa ČR), mezinárodní mistrovství v Rubikově kostce Prague Open 2014 (sobota a neděle), přednášky a workshopy pro školy a skupiny, sobotní setkání sběratelů, výstavní slevy na hry a hlavolamy.

Celý popis
Naposledy změněno: 10. 9. 2014
17.5.
10.6.
Václav Holohlavský - Obrazy, grafika

Václav Holohlavský - Obrazy, grafika

Praha 2, Praha
4.7.
31.12.
The Chamber - Tajemství císaře

The Chamber - Tajemství císaře

Praha 2, Praha
13.4.
17.6.
Jmenuji se Robert Vano

Jmenuji se Robert Vano

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí